3 miesta, ktoré vytvoria dokonalé rande s tvojím mestom

Nie všetci z nás FSEV-pozitívnych sa v Bratislave narodili. Nie všetci ju obľubujeme, nie všetci ju poznáme. Jedno však máme spoločné, a tým je láska. Či už k inej osobe, ku kultúre, k novým zážitkom, k priateľom, či k jedlu. V tomto článku vám ponúkneme 3 miesta, ktoré sú ideálne, či už na prvé rande, alebo na to tisíce.

1. Bratislavský hrad

Samozrejme, ako by mohla dominanta Bratislavy chýbať! To je mi teda nápadité, poviete si. Ale pozor! Teraz ruku na srdce, koľkí z vás zažili rande na hrade pri západe slnka? Predstavte si sedieť s vášmu srdcu blízkym človekom, bok po boku na mieste, ktoré nie len dýcha históriou, ale ponúka skutočne nádhernú scenériu celej Bratislavy. Tá vás obklopuje, objíma a vy si ju môžete vychutnávať plnými dúškami.  Zoberte so sebou dva poháre, fľašu dobrého sektu a nájdite si miesto s krásnym výhľadom. Hrad takých miest ponúka veľa, my sme pre vás pripravili jedno na ilustráciu.

2. Reštaurácia Jasmín

Užili ste si západ slnka, víno už máte dopité a zima vám pomaly vyštípala líčka? Je čas ísť sa trošku zahriať na dobrú večeru. Reštaurácia Jasmín ponúka autentickú ázijskú kuchyňu. Na výber máte z pestrej ponuky jedál a tak je toto miesto ideálne aj pre náročnejších zákazníkov. Pre tých nerozhodných máme dobrú správu. Za približne 25 eur získate menu pre dvoch, ktoré vám ponúkne na ochutnávku viacero špecialít-od polievky až po dezert. A čo je výborné, reštaurácia sa nachádza na Židovskej ulici, ktorá je hneď pod hradom.

3. Starý most

Brušká napapané, je čas sa prejsť, trošku vytráviť, a tak na záver odporúčame prechádzku po centre mesta, ktorú ukončíte na jednom z bratislavských mostov. Bratislavčanmi nazývaný Starý most nedávno prešiel rozsiahlou rekonštrukciou. Po vynovení ponúka lavičky, kde si môžete sadnúť a vychutnať si jedinečný výhľad na nočnú Bratislavu. Vysvietený hrad a milióny svetielok odrážajúcich sa od hladiny Dunaja sú čerešničkou na torte za skvelým dňom.

Autor: K.A.
Foto: Klaudia Antalová