4 tipy ako vyplniť okno v škole + bonus na záver

Patríš k tým, ktorí majú v rozvrhu aspoň jedno okno? Mať pauzu medzi predmetmi nemusí byť katastrofa, pokiaľ bývaš blízko školy. Čo ale v prípade, že sa ti ísť domov neoplatí? V škole sa ti trčať nechce a radšej by si zmenil prostredie. Prečítaj si pár tipov a možno si rozšíriš obzory o okolí FSEVky.

Zdroj: Betty’s factory (FB)

Prievozská pekáreň + cukráreň Betty’s factory
Na Mierovej 109, asi 7 minút pešo od školy, nájdeš cukráreň Betty’s factory a hneď vedľa aj Prievozskú pekáreň. Ich otváracie hodiny veľmi nehrajú v náš prospech, no ak si už prejedený pečiva z Lidla, určite ochutnaj tradičné pečivo z Prievozu. Zájsť tam môžeš aj pred školou alebo počas prestávky. A ak máš okno doobeda, skús aj koláčik v cukrárni.

Otváracie hodiny:
Prievozská pekáreň: Pon-Pia: 7 – 15 h
Betty’s factory: Pon-Pia: 7 – 12 h

Vinotéka André Bratislava
Vedel si o tom, že 5 minút od školy na Mierovej 168 nájdeš aj podnikovú vinotéku? Ak si milovník vína alebo rýchlo zháňaš darček na kamoškinu oslavu, na ktorú sa chystáš hneď po vyučovaní, určite by si sem mal zájsť. Výberom kvalitného vínka sa počas pauzy určite zabavíš a možno sa o víne aj niečo nové dozvieš.

Otváracie hodiny: Pon-Pia: 9 – 17 h

Zdroj: vyletik.eu

Czákyho kaštieľ a zastávka na zmrzlinu
Čo tak sa pozrieť na kaštieľ? Nie, nie je to tip na poldňový výlet. Keď sa ti nechce dlho kráčať, odvez sa linkou 212 na zastávku Mierová a choď po Kaštieľskej „hlbšie“ do Prievozu. O 5 minút na konci ulice uvidíš krásny lovecký kaštieľ. Počas komunizmu slúžil ako sanatórium až do roku 1989, keď bol vrátený cirkvi. Začiatkom nového tisícročia  bol kaštieľ zrekonštruovaný a v roku 2006 vyhral v súťaži Kultúrna pamiatka roka. Cestou natrafíš na zmrzlináreň Rafaella, na Kaštieľskej 14, kde si môžeš v teplejších dňoch dopriať aj sladké potešenie.

BAjk
Ak ťa žiadny z predchádzajúcich typov neoslovil a si skôr akčnejší typ, vyskúšaj bike sharing. Síce pri škole nemáme dokovaciu stanicu, no pri Miestnom úrade Ružinov (zastávka MiÚ Ružinov) áno! Nemusíš znudený sedieť na gauči pred učebňou a hypnotizovať so spolužiakmi dvere. Nasadni na BAjk a vymysli si vlastný program. Môžeš sa napríklad ísť pozrieť ku Štrkoveckému jazeru na veľké ihrisko a pripomenúť si tak detské časy, alebo si sadnúť k vode a pozorovať labute s kačicami. Ak ti to príde ako nuda, tak choď k Ružinovskému jazeru, ktoré všetci volajú Rohlík. Skús spočítať všetky korytnačky, ktoré uvidíš. Ak žiadnu nenájdeš, tak si rozhodne hľadal zle!

Bonus na záver
Ak máš rád zvieratá, choď do Zoodomu na Bajkalskej 29. Predávajú tam sortiment pre zvieratá a nájdeš tam rybičky, králiky, ale hlavne papagája, ktorý rozhodne stojí za návštevu tohto obchodu, aj keby si tam nič nekúpil.

Autorka: Verča