5 dôvodov prečo ísť na Erasmus. Súhlasíš s nami?

Foto: TCD

Prečo sa odhodlať opustiť svoju rodnú krajinu a zúčastniť sa celosvetového známeho projektu pod názvom Erasmus? Čítaj ďalej a dozvieš sa naše dôvody.

Erasmus+ je program, ktorý už nejakú dobu funguje po celom svete ako to jedinečná možnosť pre vysokoškolských študentov.. Vybrať si môžeš napríklad zo Španielska, Portugalska, Francúzska, Malty a mnoho ďalších zaujímavých miest. Práve vďaka tomuto programu, máš možno aj ty vycestovať za štúdiom , v rámci Európy, do tvojho vysnívaného mesta a navštevovať vysokú školu po dobu jedného semestra alebo aj celého roka. Ak stale váhaš, čítaj ďalej a dozvieš sa ďalších 5 dôvodov, prečo byť toho súčasťou a byť budúcim Erasmákom.

1. Naučíš sa nové jazyky
Za najväčšie plus tohto projektu považujeme práve tento dôvod. Držíme sa motta ,,koľko jazykov poznáš, toľkokrát si človekom“. Mnohé vysoké školy prednášajú v anglickým jazykom, no ručíme ti za to, že sa stretneš s jazykmi z celého sveta.

2. Naučíš sa samostatnosti
Mnoho študentov vysokej školy býva stále so svojimi rodičmi, takže odcestovať na dlhšie ako na týždeň a ešte k tomu na vlastnú päsť je jedinečná príležitosť vystúpiť z komfortnej zóny a naplno spoznať inú krajinu, kde si všetko musíš zaobstarávať sám/sama.

3. Nadobudneš nové kamarátstva
Každý ma v okolí aspoň pár ľudí, ktorí už boli na Erasme. Ak sa ich spýtaš na ľudí, s ktorými sa skamarátili, s najväčšou pravdepodobnosťou ti odpoviedia, že je s nimi doteraz v kontakte. Tak isto, ako ty, sa tam totižto vybrali sami s chuťou spoznávať nových ľudí a nové kultúry.

4. Budeš tolerantnejší/ia
Ak si nikdy nemal možnosť vycestovať na dostatočne dlhú dobu, aby si spoznal kultúru a zvyky cudzej krajiny, toto je príležitosť to zmeniť. Garantujeme ti, že za semester alebo dva, sa ti krajina a ľudia okolo teba dostanú pod kožu a po návrate domov, budeš omnoho chápavejší/ia k iným kultúram.

5. Spomienky na celý život
V neposlednom rade, Erasmus je o zážitkoch. Stavíme sa, že aj ty si počul/a, že Erasmus je vlastne jedna veľká párty, z ktorej sa nebudeš chcieť vrátiť domov.

Foto: Eleven News

Tak ako? Ak si si to prečítal/a do konca, dúfame, že so všetkými hore uvedenými bodmi súhlašíš a vydáš sa na nezabudnuteľnú jazdu menom Erasmus!

Autorka: Barbara Pafčová