5 rád pre lepší deň

Rok má 365 dní. 356 rôznych príbehov, ktoré rok po roku vytvárajú pomyselný  „update“ nášho životného príbehu. Všetci to však poznáme, nie každý deň je úsmevný a veľakrát si želáme, aby mohol predčasne skončiť. Našťastie nám bola daná moc si jednotlivé denné „príbehy“ upravovať či tvoriť podľa seba. Inšpiruj sa našimi motivačnými radami a cíť sa ako malý šéf svojich dní! Na každom dni predsa záleží.

Foto: Ureka 360

1. Vykroč do dňa správnou nohou

Ráno je veľkým prediktorom nášho dňa. Keď sa zobudíš s čiernymi myšlienkami, nečakaj, že sa ti deň vyfarbí na dúhovo. Prvé, čo ti odporúčame spraviť v momente, keď ráno otvoríš oči: Poďakuj a buď pokorný, že si ich vôbec mohol otvoriť a dostal príležitosť žiť aj v tento deň – aj keď zazvoní budík o 6:00 a vonku prší. Nikdy neber život ako samozrejmosť, je to dar. Odvďač sa svojmu telu ranným pohárom studenej vody a úsmevom, keď sa budeš popri umývaní zubov pozerať do zrkadla.

2. Láska (aj k vlastnému životu) ide cez žalúdok

Toto porekadlo si už počul asi z každej strany. Jednoduché, ale niečo na tom bude. Zatvor oči a skús si predstaviť, aký je to pocit, keď si dobre pomaškrtíš na svojom obľúbenom jedle. Príjemné, čo? Skús si aspoň raz za deň dopriať naozaj poriadny pokrm a vychutnaj si ho bez ponáhľania. Pozdvihnutá hladina endorfínov zaručená! Či už je to parížsky šalát s pečivom alebo dobrý hovädzí steak, každý z nás má konzumovateľný kľúč ku šťastiu. Samozrejme, odporúčame si vybrať čo najzdravšiu možnosť, aby zostalo potešené nielen mentálne, ale aj fyzické zdravie.

3. Maj čistú myseľ

Zatemnená myseľ = nešťastný človek. Vždy sa usiluj a staraj o svoje mentálne zdravie. To, v akom citovom, náladovom či psychickom rozpoložení sa nachádzaš, silno ovplyvňuje aj tvoj deň. Zapamätaj si, že negativita pozitivitu nikdy nepritiahne. Ak cítiš, že sa na teba všetky starosti a problémy sypú z každej strany, daj svoju lymfu do pohybu a na moment zastav svoje premýšľanie. Prevetraj si hlavu prechádzkou, behom, cvičením či meditáciou. Často prídeš na iné závery a získaš iný uhoľ pohľadu. Odpovede niekedy prídu aj samé, bez tvojho snaženia sa.

4. Čo je štart bez cieľa?

Lenivosť a pocit nie zadosťučinenia nám môžu zliať všetky dni do jednej veľkej čiernej machule. Len plynú a plynú, zatiaľ čo ty stojíš. Urči si každý deň malý cieľ a snaž sa o jeho naplnenie. Ak by to malo byť čo i len ranné ustlanie postele. Každý z týchto malých krôčikov ti pomôže napredovať, vybudovať si disciplínu voči samému sebe a tvoje dni budú zmysluplnejšie a užitočnejšie. Aj malý krok vpred je viac, ako ostať stáť na mieste.

5. Si výnimočný

Nakoniec len táto krátka veta pre tvoje malé potešenie. Nikto na tejto planéte ťa nepozná tak dobre, ako ty seba samého. Nikto nepociťuje veci rovnako ty. V neposlednom rade, ti nikto nemôže povedať, čo je pre teba správne a čo nie. To vieš len ty a len TY  môžeš byť tvorca svojich vlastných príbehov.

Autorka: Nikol Šinová