7 dôvodov, prečo ísť na Deň otvorených dverí skôr ako pošleš prihlášku

Tik-tak… blíži sa termín podávania prihlášok a ty sa stále nevieš rozhodnúť? Alebo si myslíš, že v tom už máš úplne jasno? Nerob voľbu naslepo a radšej choď na DOD.

1. Overíš si, či si si skutočne vybral odbor, ktorý chceš študovať. Možno práve vďaka DOD objavíš niečo nové a rozhodneš sa pre štúdium študijného programu, o ktorom si doteraz ani netušil.

2. Uvidíš vyučujúcich naživo a zúčastníš sa pravých vysokoškolských prednášok. Zistíš, ako vyučujúci komunikujú so študentmi, v akých priestoroch sa učí, a aj to, ako sa na hodinách správajú vysokoškoláci.

3. Keď svoju budúcu vysokú školu navštíviš už počas DOD, v septembri ťa nič nezaskočí. Zistíš, ktorá zastávka je k škole najbližšie, kde je knižnica, a najmä – kde nájdeš Študijné oddelenie (veľmi praktická informácia!).

4. Môžeš precítiť jedinečnú atmosféru fakulty. Tak ako každý človek je jedinečný, aj atmosféra v každej škole je iná. Tá naša je priateľská, otvorená a nabáda k rešpektu a tolerancii. Občas, najmä pred skúškami či štátnicami, je na chodbách podozrivé ticho, ale rozhodne to treba zažiť na vlastnej koži.

5. Zistíš, či so študentmi zdieľaš rovnakú krvnú skupinu (nie doslova 😊). Môžeš sa s nimi rozprávať, pýtať sa otázky, ktoré ti víria v hlave, a ak budeš mať šťastie, možno sa s tebou podelia o cenné rady, ako zvládnuť štúdium a užívať si vysokoškolský život naplno.

6. Overíš si, či sa máš medzi prednáškami kde najesť. Pár dní bez spánku zažije snáď každý vysokoškolák, ale bez chutného jedla a dobrej kávy to proste nepôjde.

7. Ak nie si z Bratislavy, máš jedinečnú možnosť spojiť príjemné s užitočným. Okrem návštevy fakulty môžu tvoje kroky viesť od Prezidentského paláca cez Michalskú bránu až na vrch UFA. Ak si to naplánuješ v dostatočnom predstihu, môžeš v Bratislave prenocovať a užiť si večerné mesto.

Takže sa vidíme 6. marca u nás 😊

DOD na FSEV UK, Mlynské luhy 4, Bratislava