Čo s voľným časom v Bratislave?

Zdroj: upc.uniba.sk

Sakra, zase som zmeškala vlak!“ Klasická story slovenského študenta, či už vo štvrtok, alebo v piatok po pretiahnutom cvičení, kde bolo povedané, že zostaneme dlhšie len o „dve či tri minútky“. Momentálne však vidím len krásnu nablýskanú zadnicu posledného vagónu smer Leopoldov až Tatry. Teraz ešte vymyslieť, ako využiť čas v hlavnom meste. Tu je zopár rád a tipov, ako stráviť „získané“ bonusové hodiny v „Bratiske“.

Cvernovka
Cvernovka je kultúrne centrum usporadúvajúce rôzne akcie, diskusie na zaujímavé témy, ktoré inšpirujú a vzdelávajú ľudí, predstavenia, alebo workshopy. Avšak, čo je najdôležitejšie, ponúka možnosť stať sa súčasťou komunity a spoznať nových zaujímavých ľudí. Na ich stránke www.nadaciacvernovka.sk si môžeš pozrieť pripravovaný program a vybrať si to najlepšie z najlepšieho.

Medická záhrada
Milovníkom vonkajšieho prostredia odporúčam Medickú záhradu. Nachádza sa v strede centra, takže netreba nikam dlho cestovať. Poskytuje obrovský priestor na oddych, napríklad aj v letnej čitárni, kde sa nachádza množstvo domácich, ale aj zahraničných časopisov. Najnovšie sa v záhrade otvorila čajovňa, kde sa konajú rôzne podujatia, prednášky, vystúpenia či ochutnávky, takže o program budete mať postarané.

Zdroj: panoramio.com

Centrum voľného času
Takéto centrá sú skvelou voľbou pre tých aktívnych z nás. Dá sa tu zahrať volejbal, tenis, futbal, dokonca aj tancovať. Na svoje si prídu aj umelci, pre ktorých sú pripravené kurzy modelovania, maľovania, drevorezby, varenia, či hry na rôzne hudobné nástroje.

UPeCe – Mlynská dolina
Ak nebývaš v Mlynskej doline, určite tam zájdi! Nachádza sa tam UPeCe, ktoré je strediskom voľnočasových aktivít. Okrem toho, že je tam výborná atmosféra tvorená mladými ľuďmi, môžeš si tam zahrať rôzne hry, či už športové alebo spoločenské, zúčastniť sa stretnutí organizovaných študentami, zahrať si na gitare, klavíri,  alebo len tak vychutnať kávu a spoznať nové tváre, o ktorých si možno ani netušil, že sú z tvojho okolia.

Zdroj: mackafe.sk

Mačkafé
Chceli by ste si skôr vychutnať niečo dobré bez hľadenia na hercov či rečníkov? Určite zájdite do Mačkafé. Unikátnosťou tejto kaviarne je, že spoločnosť vám robia mačky. Ide totiž o projekt, ktorý sa o tieto zatúlané mačky stará, prikrmuje ich a poskytuje útočisko. Ich spoločnosť ponúka zážitok, ktorý nenájdete v hocijakej kaviarni, a zaručene vám tu strávený čas zlepší náladu. Navyše, podporujete dobrú vec!

Určite je mnoho ďalších miest, kde by sme mohli stráviť čas a spríjemniť si trochu chvíľu, avšak toto sú moje srdcovky, na ktoré nedám dopustiť. Verím, že po prečítaní tohto článku sa inšpirujete a časom dáte za pravdu.:)

Autorka: LB