POZOR! (Prísne tajné) informácie o FSEV FESTe

Tuesday night FSEVer

Už vieš, kde budeš 3. decembra večer? My áno. Predsa na FSEV FESTe! Akých hostí prinesie a čo na ňom zažiješ? (Nie len) o tom sa dozvieš v rozhovore priamo s jeho organizátorom Martinom.

Martin Holubec, študuje sociálnu a pracovnú psychológiu na FSEV UK a aj tento rok organizuje FSEV FEST. Na festivale spolupracuje s ďalšími študentmi a študentkami fakulty, ktorí dobrovoľne vo svojom voľnom čase pracujú na tom, aby aj tento ročník vyšiel na jednotku.

Ako vlastne vznikol FSEV FEST?

Pred deviatimi rokmi skrslo v hlavách študentov FSEVky vytvoriť festival, aký doteraz v našich končinách nebol. Festival, ktorý budú organizovať študenti pre študentov, ale aj zamestnancov školy. Mnohí z nich netušili, že si festival vybuduje takúto tradíciu, a že ho každoročne budú navštevovať aj študenti ostatných fakúlt. Organizačný tím festivalu sa každým rokom menil, keďže ho väčšinou organizovali študenti končiacich ročníkov. Minulý rok bol v tomto prelomový, keďže väčšinu tímu tvorili prváci. Na festival sa snažíme každý rok priniesť zaujímavých hostí do diskusií, zabezpečiť skvelú hudbu (prevažne nové hudobné talenty), ulahodiť aj chuťovým kanálikom v podobe skvelého gastra či aktivitami, pri ktorých návštevníci na festivale na jeden deň vypnú a oddýchnu si od každodenných povinností.

Kto bude tento rok otvárať festival?

Každý rok sa FSEV FEST snaží prísť s niečím novým a tento ročník nebude výnimkou. Festival každoročne otvára významná osobnosť zo slovenskej spoločnosti – spomeniem napríklad prezidenta Andreja Kisku, herca SND Richarda Stankeho či profesora Petra Zajaca. Na otvorenie 9. ročníka festu sme si dovolili pozvať organizátora najväčšieho slovenského hudobného festivalu – Michala Kaščáka.

Aká je tohtoročná téma?

Témou 9. ročníka FSEV FESTU je „Kto som a kam kráčam, spoločnosť?“. V duchu tejto témy sa budú niesť aj naše tohtoročné diskusie.

Na aké diskusie sa môžeme tešiť?

Prvá diskusia sa bude zaoberať vplyvom kultúry na spoločnosť a človeka. Zúčastnia sa jej zástupcovia rozličných umeleckých sfér – divadlo, hudba, či výtvarné umenie. Už teraz sa môžete tešiť na režiséra Michala Vajdičku, rappera Tona S., výtvarného umelca Davida Demjanoviča či už spomínaného organizátora Pohody a hudobníka Michala Kaščáka.

Ďalšia diskusia sa bude zaoberať zdravým životným štýlom. Porozprávať nám o ňom príde fitness poradca a tréner Boris Valihora Prekop.

Ak radi cestujete, no zároveň sa vám obyčajné cestovanie z miesta na miesto zdá málo zaujímavé, osloví vás tretia debata. V nej nám prídu účastníci výzvy Red Bull Can You Make It? porozprávať o tom, ako dokázali precestovať celú Európu len prostredníctvom jednej meny – Red Bullu.

Pochutíme si? 🙂

Neodmysliteľnou súčasťou našej gastro zóny bude aj tento rok bufet VEGGET, ktorý si pre vás opäť pripraví zdravé lahôdky zo skvelých prírodných zdrojov. Milovníkov streedfoodov potešia Crumpel’s Poutinerie a Čertíci, ktorých produkty sú skutočným kulinárskym zážitkom. O pitný režim opäť nebude núdza, v studený decembrový večer vás zahreje vianočný punč ale aj skvelé víno Hergotič.

Pripravili ste si pre nás aj tento rok nejakú špecialitku?

Ako som spomínal, každý ročník prichádzame s nejakou novinkou a tento rok to bude Profesorský open-mic! V ňom dostanú profesori a profesorky priestor na prezentáciu voľnej témy, avšak rovnako sa môžu vyjadriť aj k téme samotného festivalu. V aule sa postupne vystriedajú profesorky Jana Plichtová a Emília Sičáková-Beblavá s profesormi Milanom Konvitom a Petrom Zajacom, ktorý bude hosťom na FSEV FESTe druhý rok za sebou. Hudobnú stránku tohtoročného festivalu zaobstará kapela Rings of Onion, ktorá vystúpi počas dvoch blokov.

Skoro  som zabudol na najväčšie prekvapenie tohto ročníka a tým bude AFTERPARTY.
Festival doteraz vždy končil o desiatej, no tento rok budeme len v jeho polovici. Na afterparty vás čaká ďalší program a aj skvelý hudobný line-up! Už teraz vieme, že nám na afterke zahrá hudobný hosť veľkého mena. Viac informácií o afterparty či o samotnom festivale, nájdete na našej facebookovej stránke FSEV FEST či na instagrame @fsev_fest.

V neposlednom rade spomínam tombolu, v ktorej budeme mať vďaka sponzorom aj tento rok veľmi zaujímavé ceny. FSEV FEST nemá úlohu len zabaviť, ale aj pomáhať. Výťažok z tomboly poputuje aj tento rok na dobročinné účely. Vyhlásenie tomboly prebehne počas Profesorského Open-Micu!

Ďalej sa môžete tešiť aj na NGO zónu, SWAP, CHILLOUT zónu, ERASMUS room či aktivity so skautmi.

Máme toho pripraveného naozaj veľa. A možno nás príde v predstihu navštíviť aj Mikuláš! 🙂
Tešíme sa na vás!

Autorka: Radomíra Rajnohová