Mgr. Mamička

Máš doma malého baby bossa? Aj tak chceš študovať na vysokej škole? Žiaden problém! Inšpiruj sa našimi tipmi a uvidíš, že sa to dá.

1. VYUŽI ČAS EFEKTÍVNE

Kedy sa ti učí najlepšie? V tichu a kľude? Ten je však teraz pre teba vzácnosťou. Využi teda čarovnú chvíľu, keď dieťatko spí. Uvar si čaj, pusti príjemnú relaxačnú hudbu, nie-nie, žiadny spánok. Hor sa do štúdia! Nepreťažuj sa. Daj si reálny cieľ – prečítaj kapitolu, napíš tri normostrany… Nezabudni na motiváciu – po učení si ľahni aj ty, pozri si seriál alebo len tak oddychuj. Vyhneš sa tak zbytočnému stresovaniu.

Foto: Time Magazine

2. KDE BOLO TAM BOLO, BOL RAZ JEDEN FREUD
Bábätko miluje mamin hlas. Čítanie ho upokojuje a učí nové výrazy. Čo, ak by si ho okrem slov princezná, domček a psík naučila aj paradigma, respondent, či spätná väzba? Miesto rozprávky mu môžeš čítať štúdiu alebo učivo. Pýtaš sa, prečo by si to robila? Odpoveď je prostá – ty sa naučíš na skúšku a krpec bude zaujato počúvať. Okrem toho, ktoré dieťa v škôlke dáva pani vychovávateľke feedback? Áno, to tvoje.

3. BABKY, TETKY, UJOVIA
Väčšina tvojich príbuzných deti má. Využi to! Neplatená babysitterka nemusí byť na zahodenie. Zatiaľ, čo budeš na prednáške, sa bábo prehrá s babkou a je dosť vysoká pravdepodobnosť, že budeš mať aj navarené. Babička ťa predsa nikdy nenechá o hlade, však?

4. NOSIČ
Nie vždy má super žena (skrátene babka) čas. A tak prichádza na rad dedko, strýko, ujo – tí sa však boja s tak malým človiečikom zaobchádzať. Čo teraz? Nosič. Tento čarovný kus látky v kombinácii s mliečkom uvedie tvoje dieťatko do hlbokého spánku, ktorý vieš využiť aj na seminár, či ako ja – na zápis. POZOR! Vieš čo by sa stalo, keby si do školy priniesla roztomilého zajačika?? Každý by si ho chcel pomojkať.

5. SELF LOVE
Môžeš to mať všetko v malíčku – plienky, spánok, papanie a do toho škola. ALE pokiaľ nie si uvoľnená, všetko sa rúca. Ako sa však uvoľniť pri vysokej škole? A ako to urobiť, ak si k tomu aj maminka? Naplánuj si to. Nájdi si hodinu týždenne a venuj ju len sebe. Zájdi na masáž, dopraj si akupunktúru, pozri si ten super nový film, alebo si hodinku voľne píš. Pripomínaj si, aká si skvelá, že to zvládaš, aj keď niekedy s odretými ušami. Si mama a ten malý štikútajúci batôžtek ťa miluje presne takú, aká si.

Autorka: Radomíra Rajnohová