Nadupaný FSEV fest 2018

Ako je už každoročne zvykom, aj tento rok sa na našej FSEV uskutoční študentský festival FSEV Fest 2018. A keďže celý rok 2018 sa nesie v znamení významných výročí a jubileí, nezaostávame ani my. Tento ročník je totiž už ôsmym v poradí!

Ak ste už niekedy mali možnosť navštíviť FSEV Fest isto viete, že ho organizujú študenti. No nielen pre študentov FSEV, ale aj pre všetkých zamestnancov a zamestnankyne fakulty, absolventov a absolventky, ako aj pre širokú verejnosť. Preto rozhodne zavolajte aj svojich rodičov, kamarátov, kolegov a pokojne aj náhodných ľudí na ulici 😊.

Na čo sa môžete tento rok tešiť?

Ako sme už naznačili, na FSEV Feste 2018 sa budeme venovať významným obdobiam v živote (Česko)Slovenska, a to konkrétne rokom 1918, 1968, 1989, 1998 a 2018. Áno, k všetkým týmto osmičkám pribudli aj ôsme narodeniny FSEV Festu. Tešiť sa teda môžete na bohatí diskusný program, ktorý bude prebiehať v aule. Rozdelili sme si ho do nasledujúcich častí:

► V prvom bloku sa budeme venovať porovnaniu rokov 1989 a 2018 očami Karolíny Farskej, Petra Zajaca a Lucie Kašovej.

► V druhom bloku si priblížime roky 1998 a 2018 optikou diskutérov Zuzany Wienk, Juraja Rizmana a Oľgy Gyárfášovej.

► V treťom bloku sme sa rozhodli diskusiu prenechať mladým inšpiratívnym Slovákom a Slovenkám. Môžete sa tešiť na hudobníka Jána Lednického, dizajnéra Patrika Haaza, jogínku Vierku Ayisi, športovcov Ninku Peráčkovú a Martina Viedenského a taktiež na bizniswoman, ktorá sa zaradila do Forbes 30 pod 30 – Martinu Drahošovú.

►V poslednom bloku sa téme populizmu na Slovensku a v EÚ budú venovať Michal Šimečka a Katarína Mathernová.

► Celý program uzatvoríme debatou s dekankou Luciou Mokrou.

Samozrejme, bohatý program vás čaká aj v ďalších priestoroch našej fakulty. Budeme premietať tematické filmy, taktiež si budete môcť zatancovať, zahrať spoločenské hry alebo „pochillovať“ v našej ChillOut Zóne, prejsť sa našou galériou, zasúťažiť si o skvelé ceny či „preniesť“ sa späť v čase do obdobia Československa. Naša Travel Room tu bude pre tých, ktorí chcú vycestovať do zahraničia, alebo len tak objavovať iné kultúry, prípadne nájsť svoje uplatnenie v neziskovom sektore. Pozvané organizácie vás radi s touto témou zoznámia. Bude sa variť guláš (a možno aj víno), piecť koláče či počúvať skvelá hudba.

HUDBA Z “VLASTNÝCH ZDROJOV”

Tento rok sme si pre vás v rámci hudobných čísel pripravili zopár prekvapení. Prvým z nich bude hudobný „PROJECT FSEV“. V ňom postupne vystúpia talentovaní študenti z našej fakulty – Branislav Višňanský, Paulína Jablonická, Miroslav Straka a Bernadeta Baroková. Po tomto vystúpení bude nasledovať Silvia Speaks, ktorá vás svojím jemným hlasom dostane do príjemnej predvianočnej nálady. No kto sa bude chcieť naozaj vyblázniť, možnosť dostane na afterparty v Spilke, kde na vás už bude čakať náš špeciálny hosť – B-Complex! 😉.

Avšak na to, aby sa festival vydaril a aby sme boli spokojní my a hlavne vy, je najdôležitejšia atmosféra. A kto je tvorcom atmosféry? Návštevníci samozrejme!

Vidíme sa 11. decembra od 17:00 v priestoroch fakulty a tešíme sa na tento jubilejný ročník, v ktorom budete zlatým hrotom večera práve VY!

Všetky ďalšie informácie nájdete na našich sociálnych sieťach!

Tešíme sa na vás!