POZORné učenie

Menej je viac. Platí to aj pri učení? Jasné! Čím viac rušivých prvkov je okolo teba, tým menej sa sústredíš na učivo. Veď to poznáš – pozriem si jedno video a idem sa učiť. Buďme úprimní. Po hodine pozerania do mobilu si spomenieš na tú hromadu papierov na stole a ideš radšej spať. Niektorí sa dokonca počas učenia stanú profíkmi v rôznych oblastiach, pretože nikdy nie je lepší čas spraviť si online kurz veštenia ako počas prípravy na skúšku. To sa potom rovná slabému výsledku v teste, výčitkám svedomia, prípadne neúspešnému pokusu odletieť do vzdialenej galaxie.

Otázka teda znie: AKO SA KONCENTROVAŤ NA UČENIE? Vedz, že v tom nie je kvantová fyzika. Inšpiruj sa našimi mega jednoduchými tipmi a uč sa efektívne.

Sorry, som offline

S telefónom v dosahu ti môže úloha trvať 3 hodiny, aj keď reálne by ti postačila hodinka. Opusti virtuálny svet a buď online v tom skutočnom. Vypni dáta, zvuky a odlož telefón. Hodina bez mobilu znamená 60 minúť čistého času na učenie alebo prvú kapitolu tej hrubej knihy na štátnice. A ty to dáš!

Zdroj: https://easyeventideas.com/2016/11/07/everything-you-need-for-a-gilmore-girls-binge-party-for-the-upcoming-revival/

Odmeň sa

Priznajme si to – učenie nie je tvojou najobľúbenejšou vecou spomedzi obľúbených. Motivuj sa. Dobrá odmena nie je nikdy zlá. Finálový diel série, čokoláda, či kino s priateľmi ťa dostatočne nakopne. Je to win-win, pretože budeš pripravený excelovať na písomke a aj sa zabavíš. Tak prečo nie?

Zdroj: http://www.junipercakery.co.uk/blog/friday-favourites-homemade-marshmallows-more/

Teraz!

Ona sa radšej učí ráno. On sa vie lepšie koncentrovať večer. Kedy je tvoj čas? Uč sa vtedy, keď to najlepšie vyhovuje tebe. Všeobecne môžeme povedať, že čím skôr, tým lepšie. Ranné vtáča predsa ďalej dokráča. Na svete si však jediný človek svojho druhu, preto aj tvoja zlatá hodinka na učenie je unikátna. Inými slovami – študuj vtedy, keď nasávaš ako špongia.

Zdroj: https://sk.pinterest.com/pin/203506476885309376/

Uprac si stôl

Alebo z neho dramaticky zhoď veci ako vo filme. Prázdny stôl nie len že pôsobí esteticky, ale najmä ťa nevyrušuje. Nijaké fotky z minulého leta, žiadne zrkadlo, v ktorom skúmaš posledné prejavy puberty na čele, dokonca aj tá zaujímavá lávová lampa je preč. Pred sebou máš len poznámky. Sú jediným cieľom tvojej pozornosti.

Zdroj: https://somethingturquoise.com/2019/08/17/boho-gold-office-inspiration/

Poznaj svoje ciele

Nie ciele rodičov, ktorí z teba chcú mať štvrtého doktora v rodine. Poznaj SVOJE ciele, svoje sny a vždy, keď sa ti nechce, si ich pripomeň. Maj ich v mysli ako ideálne miesto, ku ktorému sa chceš dostať. Ako poklad, ktorého mapu si odkrývaš vedomosťami. Bude to stáť úsilie, čas a premáhanie sa, tak nech to za to stojí 🙂

Zdroj: http://icecreamconvos.com/

Autorka: Radomíra Rajnohová