VP old

Aj ty sa vieš naučiť robiť dobré rozhodnutia!

Magisterské štúdium na Ústave verejnej politiky Univerzity Komenského je založené na osobnom prístupe k študentom, priateľských vzťahoch a komunite. Za dva roky absolvuješ komplexný program, ktorý z teba vychová človeka so širokým uplatnením v rámci celej štátnej správy alebo politiky, no zručnosti, ktoré u nás nadobudneš budeš vedieť využiť aj v súkromnom sektore. Medzi našich absolventov patria vládni analytici, starostovia ale aj ekonómovia či novinári. Uplatnili sa či už doma, alebo aj v Európskych inštitúciach.

Počas dvoch rokov sa nielen naučíš, ako funguje verejná správa a ako sa tvorí verejná politika, ale nadobudneš veľa zručností, ktoré ti pomôžu sa neskôr presadiť. Dnes nie sú dôležité len vedomosti, ktoré získaš ale aj to, ako ich vieš využiť a ako odprezentuješ to, čo vieš. Takisto ťa budeme viesť aj k tomu, aby si už počas štúdia stážoval alebo spolupracoval na projekte s niektorou inštitúciou verejnej alebo štátnej správy. Veríme, že je dôležité aby naši absolventi ziskávali kontakt s ich profesiou už počas štúdia. Ak máš záujem vedieť, čo presne ťa čaká, pozri si náš študijný plán. Spustili sme druhé kolo prijímacieho konania a do konca augusta sa dá prihlásiť na magisterské, ale aj doktorandské štúdium.

Chcem vedieť viac

 

ÚVP

Päť dôvodov, prečo by si mal u nás študovať

  1. Učiť ťa budú medzinárodne uznávaní akademici, ktorí majú bohaté mimovládne, akademické a politické skúsenosti.
  2. Študijný program bol zostavený za pomoci zahraničných odborníkov z USA, Veľkej Británie, Holandska a Kanady tak, aby zodpovedal štandardom moderného vzdelávania a potrebám dnešného sveta
  3. Prednášky sú obohatené o diskusie s odborníkmi z praxe či už zo Svetovej Banky, Európskej Komisie, Národnej banky Slovenska, Analytických útvarov ministerstiev či organizácií z tretieho sektora, ako napr. Slovensko.digital.
  4. Naučíš sa ako metodologicky vyriešiť zložitéproblémy a samostatne analyticky pracovať. Výsledky svojej práce sa takisto naučíš prezentovať.
  5. Štúdium u nás je bezplatné, v moderných priestoroch a ľahko dostupné v rámci Bratislavy

 

Naši absolventi a absolventky

 

  

“Študium verejnej politiky ma veľmi zaujímalo, bavilo. Počas študovania na vysokej škole som sa utvrdil v tom, že toto je to pravé čo chcem v živote robiť. Škola ma nasmerovala a na 100% posunula v mojom živote do komunálnej politiky.”

Richard Červienka
Starosta Bernolákova

“Pre štúdium verejnej politiky som sa rozhodla, lebo ma zaujímalo dianie okolo mňa. Rada som sledovala správy a rôzne diskusné relácie o spoločenskom a politickom dianí.”

Darina Ondrušová
Výskumníčka

“Bolo veľmi pozitívne, že na ústave pôsobilo viacero odborníkov z praxe a už počas štúdia som mala možnosť pracovať na viacerých projektoch.”

Katarína Števove
Analytička Úradu Vlády

“Ústav Verejnej politiky vnímam ako ostrov pozitívnej nádeje a príležitosť, kvôli ktorej nemusia šikovní študenti odchádzať za hranice.”

Oskar Dvořák
Odborník na zdravotnícku politiku

Chceš vedieť viac? Napíš nám

Matúš Sloboda
Matúš Sloboda, Študijný poradca

Budeme veľmi radi, ak sa nám ozveš. Vieme, že vybrať si štúdium nie je jednoduchá úloha a preto sa nám neváhaj ozvať, radi s tebou budeme komunikovať. Môžeš navštíviť hociktorú z našich prednášok, podiskutovať s nami na našom filmovom klube alebo len tak prísť na kávu ku nám na fakultu. Všetky ďalšie informácie, ktoré budeš potrebovať, ti poskytne Matúš, ktorý okrem toho, že u nás učí, tak je aj našim študijným poradcom. Ozve sa ti najneskôr zajtra.

 

 

Napíš nám, čo ti leží na srdci. Radi ti odpovieme, na všetky svoje otázky. Môžeš nám uviesť, kde momentálne študuješ, čomu sa venuješ a čo očakávaš od magisterského štúdia.

 

Si pre nás rozhodnutý? Podaj prihlášku

Ak si sa rozhodol absolvovať magisterské štúdium u nás, sme veľmi radi. Určite neoľutuješ. Nezabudni si však poslať prihlášku do konca augusta. Prihlásiť sa dá na magisterské aj doktorandské štúdium. 

PRIHLÁŠKA

ÚVP na Facebooku

Počúvaj náš podcast

Odoberať ho môžeš na Spotify alebo Apple Podcasts.