Swapom lepším svetom

Rád sa dobre obliekaš? Záleží ti na tvojom look-u, ale aj na budúcnosti našej planéty? Tak potom je ti tento článok šitý na mieru.

SWAP nie je len zvláštnym cudzím slovom, je najmä odpoveďou na otázku, ako nezaťažovať nadbytočným vyrábaním oblečenia Zem. Pokiaľ ťa viac zaujíma to, ako zadarmo získať nové kusy do šatníka, taktiež určite SWAPuj.

Zamysli sa. Máš v skrini nejaký kúsok, ktorý ti síce skvele poslúžil, no už ťa nebaví? Alebo nevhodný darček v podobe svetra tvojej najmenej obľúbenej farby? Neopatruj, nevyhadzuj, buď efektívny a swapuj. Ako na to?

Je to jednoduché – prezri skriňu a veci, ktoré nenosíš, si priprav na kôpku. Nájdi na nete, kde a kedy sa koná najbližší swap v tvojom okolí.

Je to kreatívne – okrem teba na swap prinesie oblečenie mnoho ďalších ľudí. Predstav si, koľko originálnych nápaditých outfiov vieš vyskladať. Behom niekoľkých minút dokážeš obmeniť svoj šatník alebo ho aspoň osviežiť niekoľkými novými kúskami.

Ale najmä, je to výhodné a zmysluplné. Poďme na to od podlahy – je to zadarmo. Toto slovo na „z“ máme my študenti obzvlášť radi, však? S ochranou prírody tvorí nepriestrelnú kombináciu, možno aj vďaka tomu sa swapovanie stáva obľúbeným prostriedkom výmeny oblečenia. Je to win-win. Zbavíš sa starého a získaš nové kúsky for free.

Tak čo? Ideš do toho s nami? Napríklad aj na našom FSEV feste 3. decembra 2019.

V(ymeníme)idíme sa!

A hádanka na záver: aký je rozdiel medzi riadkami?

Shop – shoppuj

Swap – swapuj

Áno, zdravšia planéta a plnšia peňaženka!

Autorka: Radomíra Rajnohová