Aj ty môžeš byť zmenotvorca!
Prihlás sa na magisterské štúdium do 31. marca!

Magisterské štúdium na Ústave verejnej politiky Univerzity Komenského je založené na osobnom prístupe k študentom, priateľských vzťahoch a komunite. Za dva roky absolvuješ komplexný program, ktorý z teba vychová človeka so širokým uplatnením v rámci celej štátnej správy alebo politiky, no zručnosti, ktoré u nás nadobudneš budeš vedieť využiť aj v súkromnom sektore.

Medzi našich absolventov a absolventky patria vládni analytici, starostovia, ale aj ekonómovia či novinári. Uplatnili sa na Slovensku alebo aj v európskych inštitúciách.

Počas dvoch rokov sa nielen naučíš, ako funguje verejná správa a ako sa tvorí verejná politika, ale nadobudneš veľa zručností, ktoré ti pomôžu sa neskôr presadiť. Dnes nie sú dôležité len vedomosti, ktoré získaš, ale aj to, ako ich vieš využiť a ako odprezentuješ to, čo vieš.

Takisto ťa budeme viesť k tomu, aby si už počas štúdia stážoval/a alebo spolupracoval/a na projekte s niektorou inštitúciou verejnej alebo štátnej správy. Veríme, že je dôležité, aby naši absolventi a absolventky získavali kontakt s ich profesiou už počas štúdia.

Verejná politika
5 dôvodov, prečo by si u nás mal/a študovať

1. Učiť ťa budú medzinárodne uznávaní akademici, ktorí majú bohaté mimovládne, akademické a politické skúsenosti

2. Študijný program bol zostavený za pomoci zahraničných odborníkov z USA, Veľkej Británie, Holandska a Kanady tak, aby zodpovedal štandardom moderného vzdelávania a potrebám dnešného sveta

3. Prednášky sú obohatené o diskusie s odborníkmi z praze či už zo Svetovej banky, Európskej komisie, Národnej banky  Slovenska, analytických útvarov ministerstiev či organizácií tretieho sektora ako napríklad slovensko.digital

4. Naučíš sa ako metodologicky vyriešiť zložité problémy a samostatne analyticky pracovať. Výsledky tvojej práce sa takisto naučíš prezentovať

5. Štúdium u nás je bezplatné, v moderných priestoroch a ľahko dostupné v rámci Bratislavy

Presvedčili sme ťa?

Pozri si náš


Čo o nás hovoria naši absolventi?

oskar_dvorak

Oskar Dvořák
Odborník na zdravotníctvo,
bývalý riaditeľ sekcie stratégie Ministerstva zdravotníctva

“Ústav verejnej politiky vnímam ako ostrov pozitívnej nádeje a príležitosť, kvôli ktorej nemusia šikovní študenti odchádzať za hranice.”

Martina Goffova copy

Martina Goffová
riaditeľka komunikácie v Kancelárii prezidenta

“Na Ústave verejnej politiky pôsobilo počas môjho štúdia množstvo odborníkov nielen z akademického, ale aj mimovládneho a politického života, vďaka ktorým bolo štúdium nielen zaujímavé, ale aj obohatené o ich praktické skúsenosti, na ktorých som vedela neskôr v praxi stavať. Táto škola produkuje absolventov so širokým uplatnením, nielen v rámci štátnej správy, ale vďaka získaným skúsenostiam a množstvu projektov a následných prezentáciach, sa absolventi ľahko presadia aj súkromnom sektore.”

Medzi našimi vyučujúcimi nájdete mnoho ľudí z praxe. Pôsobí u nás napríklad Brian Fabo, seniorný výskumník Národnej banky Slovenska a držiteľ ceny Martina Filka za ekonómiu. Vo výskume sa venuje inovatívnym metodológiám pre riešenie ekonomických a sociálnych problémov a veľmi rád školí študentov, ktorí sa chcú vo verejnej politike ubrať ekonomickým smerom.

Alexandra Poláková-Suchalová je prvou absolventkou magisterského aj doktorandského štúdia verejnej politiky na ÚVP. Študentov a študentky učí úvod do verejnej politiky a výskumne sa zameriava na problematiku občianskej participácie.


Profily všetkých našich vyučujúcich nájdeš tu.

emilia_beblava

prof. Emília Sičáková Beblavá

Profesorka politických vied a riaditeľka Ústavu verejnej politiky. Vzdelávacie programy na Yale a Harvarde ju inšpirovali k tomu, aby sa aj na ÚVP učilo interaktívne a účinne. Nadchne ťa pre behaviorálne vedy a naučí ťa, ako sa využívajú pri tvorbe verejných politík – ako brať do úvahy chyby pri ľudskom rozhodovaní a ako sa s nimi vysporiadať vo verejnej správe. Ema v minulosti založila a roky viedla Transparency International Slovensko. Je jednou z našich obľúbených pedagogičiek a politicko-administratívne vzťahy ti napríklad vysvetlí cez známu knihu Krstný otec.

emilia_beblava
katarina_staronova

doc. Katarína Staroňová

Absolventka CEU v Budapešti a Wagner School of Public Service na New York University v USA. K vyučovaniu pristupuje originálne a rada využíva prípadové štúdie (vydala už tri zbierky a neustále vymýšľa nové). Na predmete Analýza verejnej politiky si ich užiješ viac než dosť. Pracovala aj ako analytička v Inštitúte pre dobre spravovanú spoločnosť, pre Svetovú banku či OECD. Tieto skúsenosti prenáša do svojich hodín, kde ťa okrem iného naučí robiť dobré analýzy a lepšie akademicky písať.

Nezmeškaj príležitosť stať sa súčasťou priateľskej komunity na FSEV UK

Prihlášku posielaš elektronicky cez stránku https://e-prihlaska.uniba.sk. Inštrukcie k vyplneniu prihlášky nájdeš tu. Tvoje otázky radi kedykoľvek zodpovieme, neváhaj nám poslať správu.

Sleduj nás na Instagrame alebo Facebooku, kde sa dozvieš najaktuálnejšie informácie z diania ústavu. Tešíme sa na teba v septembri.

matus_sloboda

Matúš Sloboda
študijný poradca

Vieme, že vybrať si štúdium nie je jednoduchá úloha, a preto sa nám neváhaj ozvať. Radi ti pomôžeme a poradíme. Môžeš navštíviť ktorúkoľvek našu prednášku, podiskutovať s nami na filmovom klube alebo si s nami dohodnúť (online) kávu. Všetky ďalšie informácie, ktoré budeš potrebovať ti poskytne náš vyučujúci a zároveň študijný poradca Matúš, pokojne mu napíš cez formulár.

Napíš nám, čo ti leží na srdci. Radi ti odpovieme, na všetky svoje otázky. Môžeš nám uviesť, kde momentálne študuješ, čomu sa venuješ a čo očakávaš od magisterského štúdia.

© 2024 FSEV UK.